Jak szybko zatrudnić pracowników produkcji?

pracownicy produkcji

Firmy produkcyjne często borykają się z problemem zatrudnienia. Częste roszady na stanowiskach powodują, że konieczne jest prowadzenie stałej rekrutacji. Niestety zbyt szybka rekrutacja może powodować, że przyjmowani są niedoświadczeni lub nieodpowiedni pracownicy produkcyjni. W jaki sposób więc szybko i prawidłowo zatrudniać na linię produkcyjną? Czy warto rekrutować pracowników zza granicy?

W jaki sposób rekrutować pracowników na stanowisko pracownika produkcji?

Pierwszym krokiem rekrutacji do pracy fizycznej i produkcyjnej jest zamieszczenie ogłoszenia. Tego typu oferta pracy powinna zawierać dokładny opis zadań pracownika produkcji oraz inne informacje takie jak:

  • Opis stanowiska pracy i urządzeń produkcyjnych, jakie się na nim znajdują,
  • Zakres obowiązków pracownika produkcyjnego,
  • Warunki pracy na danym stanowisku,
  • Wynagrodzenie pracownika produkcji,
  • Adres i miasto pracy.

Najlepszym miejscem na znalezienie idealnego pracownika produkcji jest oczywiście internet, czyli wszelkiego rodzaju portale pracownicze lub media społecznościowe. Jest to najlepszy wybór niezależnie od rodzaju branży produkcyjnej.

Czy szybka rekrutacja na stanowisko pracy pracownik produkcji jest efektywna?

Właściciele firm chcą, aby rekrutacja do stanowisk produkcyjnych było szybka. Nie chcą bowiem aby na linii produkcyjnej doszło do przestojów.

Niestety skupiając się wyłącznie na szybkości, nietrudno o pogorszenie jakości procesu produkcji. Źle dobrani operatorzy maszyn czy inni pracownicy mogą zachwiać miejscem pracy i zmniejszyć jakość produktów. 

Warto więc postawić na taką rekrutację, która jednocześnie jest szybka i pomoże znaleźć odpowiednie osoby o pewnym stażu pracy. Taką pomoc oferują agencje pracy np. Flambir. 

Rekrutacja w miejscu pracy czy online?

Bardzo ważnym etapem procesu rekrutacji jest spotkanie, które pozwala poznać się obu stronom. Z jednej strony pracodawca może poznać pracownika a z drugiej pracownik swoje przyszłe miejsce wykonywania pracy. 

Spotkanie w firmie ma więcej zalet niż rekrutacja online, ponieważ obu stronom pozwala lepiej wykazać swoje zalety. Skorzystanie z opcji rekrutacji online na pewno będzie szybsze, dlatego ostateczna decyzji należy do pracodawcy.

Jako ludzie działający w branży zatrudnienia od lat wiemy, że dla rekrutacji nie ma nic lepszego niż spotkanie w cztery oczy. Dlatego też jeśli szukasz pracowników produkcji, to zachęcamy do skorzystania z usług naszej agencji pracy.

Szybka rekrutacja operatora produkcji z pomocą agencji zatrudnienia

Jeśli zależy Ci na szybkiej, a jednocześnie efektywnej rekrutacji pracowników produkcji masz możliwość skorzystania z pomocy profesjonalnej agencji pracy takiej jak nasza. 

Dzięki temu masz pewność, że do obsługi maszyn i linii produkcyjnej zatrudnisz najlepszych możliwych kandydatów. Agencje biorą na siebie cały proces rekrutacji, dlatego nie jesteś obciążany związanymi z tymi procedurami.

Równie ciekawą opcją jest tzw. leasing pracowników, czyli najprościej mówić wynajem ludzi, którzy wesprą Twój dział produkcyjny w momencie, gdy akurat zwolnił się wakat. To najlepsze rozwiązanie, ponieważ umożliwia wdrożenie nowego pracownika niemalże natychmiast.

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż agencja pracy zajmuje się legalizacją pracy i pobytu pracownika oraz wstępnie szkoli go z zakresu wykonywanych obowiązków. Korzystając z leasingu, nie musisz również dbać o organizację pracy, ponieważ kwestie rozliczeń, zakwaterowania i dojazdów spoczywają na barkach agencji.

Szybka rekrutacja pracowników z Ukrainy

Na Polskim rynku obecnie jest wielu dostępnych pracowników z krajów wschodnich, dlatego proces ich rekrutacji trwa krótko, a jednocześnie ich umiejętności pracy pozwalają szybko wdrożyć się w nowej firmie.

Oczywiście możesz obawiać się, że kwestia rekrutacji pracownika spoza granic Polski może być trudna, jednakże w tym zadaniu może odciążyć Cię agencja pracy. 

Sprawdź, co oferujemy w zakresie rekrutacji pracowników.

Szybkie i efektywne zatrudnianie pracowników produkcji – Podsumowanie

Sektor produkcyjny boryka się obecnie z problem zatrudnienia. Niewiele osób decyduje się bowiem, na podjęcie pracy fizycznej. Sprawia to, że proces zatrudnienia jest długi i nieefektywny. Sposobem na rozwiązanie tego problemu jest rekrutacja pracowników zza granicy, którzy chętnie podejmują pracę w naszym kraju. Jeśli szukasz pomocy w rekrutacji na stanowisko operatora linii produkcyjnej, zapraszamy do kontaktu z naszą agencją pracy. Znajdziemy dla Ciebie najlepszych pracowników.