Rekrutacja pracowników z Ukrainy i ze Wschodu

Rekrutacja pracowników pochodzących z Ukrainy i ze Wschodu to rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. Związane z tym formalności oraz kwestie dotyczące logistyki potrafią jednak przysporzyć nieco trudności. Flambir to agencja, która przejmuje na siebie obowiązki związane z rekrutacją pracowników z Ukrainy. Duże doświadczenie w tym zakresie sprawia, że proces rekrutacji przebiega szybko i bez zbędnych komplikacji. Od momentu poszukiwania pracowników do ich zatrudnienia i koordynacji pracy – nasza agencja służy pomocą.

Zapytaj o współpracę

uścisk dłoni - rekrutacja pracownika z Ukrainy

Rekrutacja pracowników z Ukrainy - dlaczego warto?

Co sprawia, że tak wiele polskich firm decyduje się na zatrudnienie pracowników ze Wschodu? Pochodzący z Ukrainy pracownicy to osoby niezwykle chętne do pracy, wydajne i poważnie traktujące przydzielone zadania. Dzięki temu swoje obowiązki wykonują z pełnym zaangażowaniem, pozytywnie wpływając na efektywność działań oraz dynamikę pracy przedsiębiorstwa. Dużym atutem rekrutacji pracowników z Ukrainy jest możliwość zmniejszenia kosztów zatrudnienia. Przedsiębiorca otrzymuje gotowy do pracy personel w szybkim czasie, generując tym samym dużą ilość oszczędności. Powierzając proces rekrutacji pracowników z Ukrainy w nasze ręce, firma nie musi martwić się poszczególnymi etapami zatrudnienia i wymaganymi formalnościami. Zatrudnienie przebiega zatem szybko, łatwo i bezproblemowo.

Dlaczego warto wybrać agencję Flambir w celu rekrutacji pracowników z Ukrainy?

Istnieje wiele powodów, dla których warto zaufać naszej agencji. Oto najważniejsze z nich:

Doświadczenie

W trakcie naszej działalności pomogliśmy już wielu Klientom w zdobyciu wartościowych i godnych zaufania pracowników. Doskonale znamy wszelkie procedury obowiązujące w przypadku zatrudnienia osób pochodzących z Ukrainy. Wiemy, na jakie aspekty należy zwracać uwagę podczas doboru właściwych kandydatów na konkretne stanowiska.

Profesjonalne podejście

Szeroka wiedza w temacie rekrutacji pracowników z Ukrainy sprawia, że nasze obowiązki możemy wykonywać fachowo, rzetelnie i z pełnym zaangażowaniem. Pomoc w pozyskiwaniu sumiennych pracowników to nasza pasja. Zawsze pilnujemy wyznaczonych terminów i wymaganych prawnie formalności związanych z zatrudnieniem osób z zagranicy. Cały proces jest w pełni legalny i bezpieczny.

Przejrzyste zasady współpracy

W razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości na dowolnym etapie naszej pracy, staramy się wyjaśnić wszelkie niejasne kwestie. Zależy nam na tym, aby nasi Klienci doskonale znali zasady działania Agencji Pracy Flambir. Na wszystkie pytania odpowiadamy wyczerpująco, korzystając z obszernej wiedzy i dużego doświadczenia naszych specjalistów z dziedziny rekrutacji pracowników ze Wschodu.

Zorientowanie na potrzeby Klienta

Zdajemy sobie sprawę z tego, że każda branża jest inna i w związku z tym wymaga innych rozwiązań w kwestii rekrutacji pracowników z Ukrainy i ze Wschodu. Przed rozpoczęciem naszych działań dokładnie badamy potrzeby Klienta i na tej podstawie opracowujemy właściwą strategię selekcji zatrudnianych osób.

osoby z Ukrainy siedzące i czekające na rekrutację

Jak przebiega rekrutacja pracowników z Ukrainy?

Rekrutacja rzetelnych pracowników pochodzących z Ukrainy to proces, który składa się z kilku etapów. W trakcie każdego z nich dokładamy wszelkich starań, aby do przedsiębiorstwa trafiły zmotywowane do pracy osoby stawiające na rozwój. Poszukiwanie chętnych kandydatów jest wielopoziomowe – odbywa się zarówno za pośrednictwem internetu, jak i tradycyjnych ogłoszeń umieszczanych w gazetach i przestrzeni publicznej. Nasza agencja dba o to, by baza dostępnych pracowników była stale aktualizowana. Pomaga nam w tym operatywna współpraca z oddziałem Flambir znajdującym się na terenie Ukrainy.

Podczas doboru kandydatów do przedsiębiorstwa wykazującego zapotrzebowanie na pracowników bierzemy pod uwagę dużą grupę zasadniczych czynników. Przed rozpoczęciem formalności związanych z zatrudnieniem upewniamy się, że pracownik spełnia wszystkie wymagania stawiane przez Klienta. Dopiero po akceptacji przez osoby decyzyjne w danej firmie przechodzimy do podpisania umowy, organizacji transportu oraz zakwaterowania. Konieczność przygotowania niezbędnej dokumentacji przejmujemy na siebie – firma korzystająca z naszych usług nie musi się tym martwić. Podczas trwania stosunku pracy zajmujemy się również rozliczeniami oraz koordynacją pracy zatrudnionych osób.

Chcesz zatrudnić pracowników z Ukrainy / ze Wschodu?

Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci znaleźć najbardziej opłacalne rozwiązanie.

Na czym polega proces selekcji w trakcie rekrutacji pracowników z Ukrainy?

Flambir to agencja, która niezwykle poważnie traktuje proces doboru pracowników z Ukrainy na gotowe do obsadzenia stanowiska pracy. W związku z tym kładziemy duży nacisk na rzetelne zebranie wszystkich kluczowych informacji nt. kandydatów. Zwracamy uwagę na wiek kandydata, jego znajomość języka polskiego, a także ewentualnie posiadaną dokumentację ułatwiającą proces zatrudnienia w Polsce. Oprócz tego skupiamy się na umiejętnościach kandydata, które determinują jego predyspozycje do pracy na określonym stanowisku. Sprawdzamy, czy odbył on już jakieś szkolenia, czy zdobył przydatne uprawnienia oraz jakie kompetencje nabył w dotychczasowej pracy. Zależy nam na tym, aby rekrutowani przez nas pracownicy z Ukrainy byli jak najlepiej dopasowani do profilu działalności przedsiębiorstwa.

Ważna jest dla nas również informacja dotycząca planów pracownika na przyszłość. Podczas rozmów rekrutacyjnych pytamy kandydatów o ich preferencje w zakresie długości pobytu w Polsce. Dzięki temu Klient może liczyć zarówno na pracowników, którzy zostaną w firmie na dłużej, jak i tych, którzy wesprą jej działanie sezonowo – w najbardziej wymagającym okresie.

proces selekcji w rekrutacji pracowników z Ukrainy - dłoń trzymająca puzel z grafiką człowieka w barwach Ukrainy
przedsiębiorca obliczający koszty rekrutacji pracowników z Ukrainy

Ile kosztuje rekrutacja pracowników z Ukrainy?

Koszt rekrutacji pracowników Ukrainy jest zmienny i zależy od kilku ważnych czynników. Podczas ustalania ostatecznej ceny przeprowadzenia całego procesu selekcji kandydatów bierzemy pod uwagę występujące w danym przedsiębiorstwie zapotrzebowanie. Zwracamy więc uwagę na to, ilu pracowników potrzebuje firma, a także jakiego rodzaju stanowiska musimy obsadzić w trakcie rekrutacji. Zawsze staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych Klientów, dlatego nasze zasady przewidują 3-dniowy okres próbny. W jego trakcie firma może przekonać się, czy pracownik spełnia wymagania firmy. Jeśli nie jest wystarczająco wydajny i nie wypełnia normy, to koszt jego pracy w tym czasie redukujemy o 50%.

W jakich firmach sprawdzi się rekrutacja pracowników z Ukrainy?

Rekrutacja pracowników z Ukrainy sprawdza się rewelacyjnie w wielu przedsiębiorstwach, bez względu na branżę oraz charakter prowadzonej działalności. Nasza agencja jest w stanie pozyskać doskonałych pracowników do wykonywania prostych prac, jak i wykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów. Najczęściej przeprowadzamy rekrutację pracowników na stanowiska związane z produkcją, kontrolą jakości, pakowaniem i sprzątaniem. Bez problemu znajdziemy jednak również odpowiednich kandydatów do innych prac. Nie ma przy tym znaczenia, jaki okres zatrudnienia preferuje Klient. Rekrutację pracowników z Ukrainy przeprowadzamy w taki sposób, aby spełnić oczekiwania obu stron, zarówno pracodawcy, jak i kandydata. Poszukujemy właściwych osób do długofalowej i sezonowej współpracy.

pracownicy z Ukrainy w magazynie
uścisk dłoni - udana rekrutacja pracownika z Ukrainy

Rekrutacja pracowników z Ukrainy - kwestie praktyczne

Jak wygląda zatrudnienie pracowników z Ukrainy w praktyce? Dzięki naszemu wsparciu pracodawca nie musi przejmować się wieloma kwestiami dotyczącymi umożliwienia osobom z Ukrainy pracy w Polsce. Flambir zapewnia pracownikom zakwaterowanie, transport do Polski i pomoc w legalizacji pobytu. W przypadku rekrutacji pracowników z Ukrainy za pośrednictwem naszej agencji przewidujemy różne formy zatrudnienia, w tym umowę o pracę i umowę zlecenie. Każdy aspekt staramy się dopasować indywidualnie do oczekiwań Klienta

Flambir to agencja, która dba o to, by eliminować wszelkie trudności, jakie mogą pojawić się podczas zatrudnienia pracowników z Ukrainy w Polsce. W związku z tym zapewniamy obsługę brygadzisty, który wspomaga pracowników na etapie wdrożenia. Brygadzista jest dostępny w każdej ekipie składającej się z 30 osób. Pracownicy z Ukrainy mogą również liczyć na jego wsparcie w trakcie całego okresu zatrudnienia. Pomaga on w załatwianiu codziennych spraw oraz radzeniu sobie z napotkanymi trudnościami w związku z pracą za granicą. Warto zaznaczyć, że firma decydująca się na rekrutację pracowników z Ukrainy nie musi martwić się barierą językową. Podczas selekcji kandydatów bierzemy pod uwagę umiejętności dotyczące sprawnej komunikacji i znajomości języka.

Rekrutacji pracowników z Ukrainy - obowiązki pracodawcy

Kompleksowa rekrutacja pracowników z Ukrainy w naszym wykonaniu to szereg korzyści dla każdego przedsiębiorcy. W ten sposób firma może zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również cenny czas. Większość obowiązków związanych z zatrudnieniem osób pochodzących z Ukrainy spada na nasze barki. Zajmujemy się dokładną selekcją kandydatów, obsługą kadrowo-płacową, a także organizacją zakwaterowania i transportu. Jedynymi zadaniami po stronie Klienta jest zapewnienie właściwych warunków pracy oraz nadzorowanie wykonywanych obowiązków.

przedsiębiorca relaksujący się po odciążeniu z obowiązków

Co mówią o nas klienci?

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Flambir Sp. z o.o. która zapoczątkowana została 01 lutego 2021r. Korzystając obecnie z jej usług w zakresie wynajmu pracowników, wykonujących na rzecz naszej firmy prace spawalnicze, ślusarskie, monterskie możemy z całą pewnością polecić firmę Flambir Sp. z o.o., jako partnera traktującego w sposób właściwy swoje zobowiązania wobec klienta.

Stanisław Galara

Galmet Sp. z o.o., Głubczyce

„Flambir” dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków, dbając o wysoką jakość usług i wzajemnych relacji. Dotychczasową współpracę cechuje przede wszystkim szybkość realizacji zleceń i elastyczność w działaniu. Dzięki wsparciu przedstawicieli firmy „Flambir” udało nam się rozpocząć i dalej realizować wiele kontraktów. Świadczone usługi wykonywane są zgodnie z zawartymi w umowie warunkami. Polecamy firmę Flambir wszystkim, którzy cenią sobie solidne partnerstwo w biznesie.

Jakub Grochowski

Rekeep Sp. z o. o.

Firma godna polecenia, są zaangażowani, odpowiedzialni i pomagają w każdym procesie załatwiania legalizacji pracy dla pracowników, zajmują się rekrutacją oraz zapewniają mieszkania dla pracowników. Dla każdego dopasowują indywidualną ofertę.
Serdecznie polecam!

Aktywna Rehabilitacja i Masaż

Zaufali nam

Jakość naszych usług potwierdza wielu naszych klientów, którzy są bardzo zadowoleni z efektów naszej pracy.

Uzyskaliśmy maksymalną ocenę (★★★★★) w 
Logo Google Moja Firma

Chcesz zatrudnić pracowników z Ukrainy / ze Wschodu?

Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci znaleźć najbardziej opłacalne rozwiązanie.