Zatrudnianie pracowników z Ukrainy i ze Wschodu w czasie Pandemii COVID-19

Epidemia koronawirusa wpłynęła negatywnie na cały biznes i powstrzymała napływ pracowników z Ukrainy. Zostały zerwane całe łańcuchy dostaw i biznesowych zależności, sytuacja była niezwykle niebezpieczna i trudna do przewidzenia. Na szczęście ten czas mamy już za sobą. Przedsiębiorcy w Polsce nie dali się kryzysowi i zrobili wszystko, by ochronić swoje firmy. Obecnie zwiększają zatrudnienie, dlatego osoby z Ukrainy są wciąż bardzo potrzebne i poszukiwane na rynku pracy w Polsce.

Pandemia spowodowała zamknięcie granic, co miało kluczowy wpływ na przyjazdy pracowników z Ukrainy do Polski, powstrzymano ruch autobusowy i kolejowy, a żeby dotrzeć do Polski trzeba było niemal cudu. Po jakimś czasie transport publiczny jednak ruszył i wszystko zaczęło wracać do stanu sprzed pandemii. Polska przedłużyła ważność dokumentów zezwalających na pobyt i pracę w Polsce, co było dla pracowników z Ukrainy i Wschodu najistotniejszą pomocą. Ukraińcy docenili także to, że zostały im zapewnione bezpłatne środki ochrony i pokryto koszty zakwaterowania w przypadku kwarantanny. Warto dodać, że większość cudzoziemców zza wschodniej granicy zdecydowała się pozostać w Polsce po wybuchu pandemii i nie żałuje tej decyzji.

Napływ pracowników z Ukrainy

Najwięcej ludzi ze wschodu przybywało do Polski zazwyczaj we wrześniu i przed świętami, ale obecnie zapotrzebowanie na pracowników jest bardzo wysokie przez całe dwanaście miesięcy roku. Polska jest zaraz po Czechach, pierwszym krajem z najniższym bezrobociem w Europie. Firmy w czasie pandemii funkcjonowały trochę inaczej. Transport i globalne rynki dostaw działały o wiele wolniej, niż było to przed pandemią, było też dużo obostrzeń, które wpłynęły na dynamikę dostaw.

Pracownicy z Ukrainy są nadal bardzo zainteresowani pracą w Polsce

Badacze rynku pracy w naszym kraju twierdzą, że pomimo niepewności związanej z pandemią koronawirusa nastroje wśród migrantów zarobkowych i ich stosunek do pracy w Polsce są wciąż optymistyczne. Co ciekawe — zainteresowanie wśród migrantów zatrudnieniem w krajach innych niż Polska zmalało. Polska stała się dla emigrantów zdecydowanie bardziej atrakcyjna niż inne kraje europejskie.

Pracownicy zza wschodniej granicy mogą pracować dla Ciebie!

Jeśli chcesz rozwinąć swoją firmę, to nie możesz pracować w niej tylko samodzielnie. Gdy masz dużo zamówień i nie jesteś w stanie ich obsłużyć, to należy zwiększyć liczbę zatrudnionych, a samemu skupić się na kluczowych zadaniach do wykonania. Wielu naszych klientów podjęło trafną decyzję o współpracy z naszą agencją i są bardzo zadowoleni, o czy możesz przeczytać w opiniach o nas! Nasi pracownicy świetnie wykonują swoje obowiązki i cieszą się zaufaniem naszych partnerów. Współpracujemy zarówno z wielkimi przedsiębiorstwami, jak i małymi, rodzinnymi firmami.

Agencja pracy Flambir działa:

  • Profesjonalnie
  • Skutecznie
  • Szybko

Nasze ceny są atrakcyjne w stosunku do jakości naszych usług! Skontaktuj się z nami, a my
postaramy się przedstawić Ci fantastyczną ofertę!

Zapraszamy!