Gdzie szukać pracowników na rynku pracy w Polsce?

gdzie szukać pracowników

Rynek pracy w Polsce zmienił się diametralnie w porównaniu do tego, jak wyglądał jeszcze kilka lat temu. W dzisiejszych czasach można powiedzieć, że mamy tzw. rynek pracownika. Oznacza to, że ofert jest dużo a chętnych pracowników o wystarczającym doświadczeniu niewielu. W takiej sytuacji to pracodawca szuka pracownika i musi się mocno postarać, by znaleźć kogoś odpowiedniego. Gdzie szukać pracowników na polskim rynku? Od czego zacząć poszukiwania pracowników? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Czy poszukiwanie wartościowych pracowników to trudny proces?

Jak już wspomnieliśmy, rynek pracy mocno się zmienił. Rodzimy rynek pracy cierpi na niedobór pracowników oraz ich rosnące wymagania finansowe. Nie wystarczy już zamieścić krótkiej wzmianki w lokalnym urzędzie pracy. W obecnych czasach, aby zachęcić potencjalnych kandydatów, trzeba się nie lada postarać i zapewnić odpowiednie warunki.

Jeśli chcesz znaleźć dobrego pracownika, którego z chęcią zatrzymasz w swojej firmie na dłużej, musi zacząć od odpowiednio przygotowanej oferty. Kolejnym krokiem powinna być dobrze przeprowadzona rekrutacja, która wyłoni potencjalnych pracowników spośród kandydatów. Cały proces rekrutacji pracowników może być długi i pracochłonny, ale warto poświęcić mu więcej czasu, by być zadowolonym z nowych pracowników.

W jaki sposób znaleźć dobrego pracownika do swojej firmy?

Sposobów na znalezienie dobrego pracownika jest kilka. W dzisiejszych czasach do zatrudnienia pracownika wykorzystuje się przede wszystkim internet. Warto szukać pracowników poprzez takie kanały komunikacji jak social media czy portale pracy. 

Kolejnym korzystnym rozwiązaniem w celu znalezienia pracownika jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej agencji pracy. Jej specjaliści nie tylko pomogą umieszczać ogłoszenia w odpowiednich miejscach, ale również staną na wysokości zadania, by wyłuskać z grupy najlepszego kandydata.

Publikacja ofert pracy na portalach internetowych

Najpopularniejszym i jednym z skuteczniejszych miejsc na promocje oferty pracy są specjalistyczne portale. Ich największą zaletą w kwestii poszukiwania przyszłego pracownika jest to, że zrzeszają olbrzymie ilości osób poszukujących pracy, przez co poszukiwania kandydatów stają się krótsze, a kolejne CV zaczynają wpływać w niezwykle szybkim tempie.

Szukasz pracowników to prac sezonowych, tymczasowych lub na stałe?

Pomożemy Ci w legalnym zatrudnieniu obcokrajowców. Napisz do nas!

Czy warto korzystać z pomocy agencji pracy?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, bardzo dobrym pomysłem na znalezienie odpowiednich pracowników będzie skorzystanie z profesjonalnej agencji pracy. Polecamy tę opcję szczególnie tym firmom, które nie chcą poświęcać własnego czasu na przeszukiwanie rynku pracy.  

Do największych zalet skorzystania z agencji pracy zaliczmy przede wszystkim:

  • Doświadczenie
  • Profesjonalne podejście
  • Znajomość metod szukania pracowników
  • Posiadanie dużej bazy kandydatów 

Specjaliści z agencji pracy zarówno znajdą odpowiednich kandydatów, jak i pomogą przeprowadzić cały proces zatrudnienia.

Czy można znaleźć pracownika przez media społecznościowe?

Modne staje się szukanie pracowników poprzez ogłoszenia w mediach społecznościowych. Można to robić np. za pomocą Facebooka, jak i specjalnie stworzonego do tego portalu Linkedin. 

Sposób ten sprawdzi się, szczególnie jeśli zależy nam na znalezieniu osób młodych. Jeśli chcesz szukać pracownika w ten sposób, skorzystaj ze specjalnych grup oraz publikuje na własnym profilu.

Gdzie szukać pracowników do firmy – Podsumowanie

Sposobów na szukanie nowych pracowników jest wiele. Aby dotrzeć do osób szukających pracy, można skorzystać z wielu dróg, takich jak portale internetowe lub media społecznościowe. W czasach gdy to praca szuka człowieka, zatrudnienie dobrego pracownika jest rzeczą znacznie trudniejszą. Warto więc również korzystać z pomocy wyspecjalizowanych agencji rekrutacyjnych takich jak nasza. Zlecając nam proces poszukiwania pracownika, masz gwarancję, że zostanie on przeprowadzony rzetelnie, a zaproponowani kandydaci będą spełniali Twoje oczekiwania.

Szukasz pracownika? A może chcesz skorzystać z usług leasingu pracowników?

W obu przypadkach możemy Ci pomóc. Skontaktuj się z nami