Flambir w sieci BNI

Dwóch pracowników Flambir

Z przyjemnością ogłaszamy, że to już 4 miesiąc obecności Flambir w społeczności BNI (Business Network International). Społeczność BNI to sieć stworzona z myślą o przedsiębiorcach, którzy dążą do rozbudowanego networkingu. A jakie korzyści niesie ze sobą obecność w sieci i ja do niej dołączyć? O tym dowiesz się niżej.

Flambir i BNI - Synergia, która daje ogromne możliwości

Idea BNI zakiełkowała w Stanach Zjednoczonych w 1984 roku i od tego czasu aktywnie rozwija się o nowych i prężnie działających przedsiębiorców. Początki społeczności w Polsce datowane są na rok 2006. 

Aktualnie organizacja łączy ponad 2000 polskich firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw zlokalizowanych w ponad 20 miastach Polski, w tym również we Wrocławiu.

Opinia o BNI - Volodymyr Zamoroka, Flambir

“Każdy biznes potrzebuje odpowiedniego wsparcia. My postawiliśmy na członkostwo w BNI, ponieważ cenimy zasady fair play. W BNI każdy, kto oferuje jakąś wartość od siebie, dostaje coś w zamian. Tutaj mogliśmy zaprezentować naszą firmę. Poznaliśmy też nowych kontrahentów oraz zyskaliśmy przestrzeń do bardzo owocnego networkingu”.

Wartości BNI

Największe wartości płynące z bycia jednym z członków BNI to:

  • Tradycja spotkań
  • Kodeks postępowania według biznesowej filozofii
  • Innowacje

We Flambir cenimy również ciekawą ofertę biznesową i w pełni legalny outsourcing pracowniczy, który pomaga nam się szybko rozwijać.

Networking i wymiana doświadczeń - Wartości ponadczasowe

Wizją spotkań BNI jest szeroko rozumiany networking umożliwiający wymianę doświadczeń i wniosków z klientami i partnerami biznesowymi. Spotkania obfitują w merytoryczne dyskusje w gronie lokalnych przedsiębiorców, a słowo “lokalne” ma tutaj ogromne znaczenie.

Jednym z prężnie rozwijających się regionów w Polsce jest Wrocław, który łączy Region Wrocławski z aż 7 Grupami BNI. Sieć łączy ponad 220 przedsiębiorców, którzy podczas funkcjonowania przekazali ponad 16,5 tysiąca rekomendacji. W wyniku networkingu członkowie sieci dzięki poradom wygenerowali aż 110 milionów złotych dodatkowego przychodu.

Jak BNI wpłynęło na rozwój firmy Flambir?

“Byliśmy zaskoczeni, ale liczby w BNI nie kłamią. Podczas zaledwie czterech miesięcy współpracy udało nam się szybko zawrzeć nowe kontakty. Co więcej, zyskaliśmy też nowych klientów. Takie inicjatywy są niesamowicie ważne dla lokalnych przedsiębiorców” – podsumowuje Volodymyr Zamoroka.

Jak dołączyć do organizacji?

Filarem działań BNI jest wzrost w biznesie. Wizją sieci jest bowiem działanie w myśl zasady Givers Gain – dający dostaje. 

W praktyce oznacza to, że każdy członek może nie tylko budować relacje biznesowe, ale i korzystać z licznych szkoleń, które rozwijają wiedzę oraz budują dobre nastawienie i doceniają sukcesy. 

W myśl zasady “odpowiedzialność w biznesie” sieć BNI daje pewność, że uczestnictwo w spotkaniach zapewnia wymierne profity.

Jak dołączyć?

Aby dołączyć do jednej z grup działających w regionie, należy:

  1. Wejść na stronę bnipolska.pl i przejść do zakładki „Znajdź”. 
  2. Następnie wybrać opcję „Znajdź Grupę” i wpisać miejscowość lub interesujący region. Będą tam podane szczegóły dotyczące m.in. terminów i miejsc spotkań grup.
  3. Teraz tylko wystarczy zdecydować się na dołączenie i śmiało poszerzać swoje biznesowe horyzonty – tak jak Flambir.

Podsumowanie

Dołączenie do sieci BNI to coś więcej niż uczestnictwo w spotkaniach networkingowych. To ogrom wiedzy i doświadczeń różnych przedsiębiorców, którym przyświeca jeden cel – rozwój. 

We Flambir doskonale rozumiemy i doceniamy wartość tej społeczności, ponieważ pomimo że to dopiero 4 miesiąc uczestnictwa, to już widzimy, że było warto, a to, co przed nami mieni się w “kolorach” rozwoju.